Blog

Wiadomości blogowe

25 rzeczy które powinniśmy zawsze robić dla siebie

Czasami przychodzi taki dzień, kiedy uświadamiamy sobie, że trzeba zrobić to, co jest najlepsze dla nas i naszego życia, a nie to, co jest najlepsze dla każdej innej osoby. Świadomość ta zwykle przychodzi późno. Po wielu niepowodzeniach, zawiedzionych nadziejach i straconych szansach. Nieważne jednak jak długo trwało nasze przebudzenie, bo każdy czas jest dobry, żeby rozpocząć zmianę.

6 rzeczy ktorych szczesliwi ludzie nigdy nie robia

Szczęśliwi ludzie robią wiele rzeczy. Spędzają razem czas wyrażając wdzięczność, kultywują optymizm, uprawiają życzliwość, pielęgnują relacje pełne miłości, zobowiązują się do konstruktywnych celów, delektują małymi życiowymi przyjemnościami, i tak dalej i tak dalej.

Poza prowadzeniem własnego biznesu – agencji marketingowej, jestem dyrektorem siedleckiego klubu Polish Business Club. Podczas businesslunch'ów spotykam się z wieloma przedsiębiorcami. Często słyszę od nich o problemach z pracownikami. Dziwią się jednocześnie, że ja ciągle publicznie chwalę swój zespół, jako bardzo lojalny, skuteczny, zaangażowany i kreatywny

Ile razy odpadłeś w tzw. „przedbiegach” podczas rozmowy o pracę? Czy wiesz, że 9 na 10 kandydatów odpada na rozmowie kwalifikacyjnej z powodu nieumiejętnych odpowiedzi na zadawane pytania? Większość z nas nie wie, jakich odpowiedzi oczekuje od nas przyszły pracodawca. Zaś zadawane przez niego pytania są skonstruowane w taki sposób, aby sprawdzić, czy w przyszłości będziemy w stanie wykonywać powierzoną nam pracę, jak radzimy sobie ze stresem, a także czy nasza osobowość pasuje do zespołu. Odpowiadając na pytania rekrutera musisz potrafić się sprzedać! 

Decydując się na tworzenie swojej marki osobistej za pomocą social media, wystawiasz się na krytykę. Publikując wartościowe teksty, zalewając Internet swoimi zdjęciami, Twoim udziałem staje się fragment celebryckiej sławy. 

Zazwyczaj marketerzy, tacy jak ja, kuszą Cię wizją zwiększonej rozpoznawalności, możliwością super kontraktów i niesamowitej sprzedaży. To jest jednak część prawdy. Z moim klientami, już przy pierwszym spotkaniu, rozmawiam jeszcze o jednym obliczu mediów społecznościowych – o ich naprawdę ciemnej stronie. 

»»Nie to, co mówią inni, określa nasze życie. Najważniejsze jest to, co my sami mówimy do siebie.««

Być może twoje życie jest właśnie na rozdrożu. Uważasz, że nie dasz rady i straciłeś motywację do czegokolwiek, a dookoła są ludzie, dla których pomoc tobie nie jest żadnym priorytetem… Prawdopodobnie jeszcze chwilę temu byłeś przekonany, że to właśnie tobie pisany jest sukces, ale teraz już zwątpiłeś…

Żyjemy w erze informacji. Zewsząd zalewa nas powódź newsów. Od polityki, biznesu, sportu, poprzez życie osobiste na zwykłych plotkach kończąc. Mówi się, że dzisiaj w ciągu jednego dnia przyjmujemy tyle bodźców, ile nasze babcie przez całe swoje życie.

Czy w tym chaosie jest zatem jeszcze miejsce na PRAWDĘ?

Please publish modules in offcanvas position.