Blog

Wiadomości blogowe

25 rzeczy które powinniśmy zawsze robić dla siebie

25 rzeczy, których nigdy nie powinieneś przestać robić dla siebie

Czasami przychodzi taki dzień, kiedy uświadamiamy sobie, że trzeba zrobić to, co jest najlepsze dla nas i naszego życia, a nie to, co jest najlepsze dla każdej innej osoby. Świadomość ta zwykle przychodzi późno. Po wielu niepowodzeniach, zawiedzionych nadziejach i straconych szansach. Nieważne jednak jak długo trwało nasze przebudzenie, bo każdy czas jest dobry, żeby rozpocząć zmianę.

Każdego dnia budzimy się najstarsi niż kiedykolwiek byliśmy i najmłodsi niż będziemy kiedykolwiek później. DZIŚ to jedyny okres czasu, na który mamy realny wpływ. Warto zatem wykorzystać go jak najlepiej, a nie budzić się każdego ranka i udawać, że nas nie ma. Tylko dzisiaj jest czas, aby zrobić coś dobrego dla siebie. Zmieniając siebie – zmieniamy rzeczywistość. Tworzymy swoją historię życia.

Oto 25 rzeczy, o których nigdy nie powinniśmy zapominać:

1. Nigdy nie przestawaj poprawiać i ulepszać siebie
– zawsze staraj się marzyć i sięgać po więcej niż to możliwe. Nie próbuj być lepszy od rówieśników czy poprzedników. Staraj się być lepszy od samego siebie.

2. Nigdy nie przestawaj słuchać swojego wewnętrznego głosu
– najbardziej nieszczęśliwi są ludzie, którzy martwią się tylko o to, co powiedzą inni. Ci, którzy zagłuszają swój wewnętrzny głos. Trzymaj się mocno swojego wewnętrznego głosu. Naszą wolnością jest umiejętność życia poza opiniami innych.

3. Nigdy nie przestawaj podążać własną drogą
- chodząc ścieżkami innych, wcześniej czy później będziesz rozgoryczony. Niektórzy tak robią przez całe życie – kroczą nie swoimi drogami. Pozwól im na to, bo to ich problem, nie twój. Tak wielu ludzi ma jasną wizję, jak inni powinni prowadzić swoje życie, a nie mają pojęcia, jak mają prowadzić własne. Dlatego lepiej skupić się na wewnętrznym powołaniu i utrzymać stopy na własnej ścieżce. Pamiętaj, że bardziej przydatna jest świadomość swojej jednej siły lub słabości niż posiadanie świadomości tysiąca mocnych i słabych stron w innych ludziach.

4. Nigdy nie przestawaj działać mimo swoich lęków
– strach zabija więcej marzeń niż jakaś awaria kiedykolwiek byłaby w stanie. Nie pozwól zatem, żeby strach decydował o twojej przyszłości. Ostatecznie, można żyć komfortowo i odważnie, ale nigdy równocześnie.

5. Nigdy nie przestawaj myśleć trochę nierealnie
– podstawą sukcesu jest wiara w niemożliwe. Należy wierzyć, że coś może być zupełnie inne niż było kiedykolwiek wcześniej. Myślenie tradycyjne niczego nie zmienia – myślenie kreatywne tak. Czy kiedyś nie było trochę nierealne, aby korzystać z telefonu komórkowego, oglądać filmy, dojechać gdziekolwiek byś chciał, czy zobaczyć swoich znajomych twarzą w twarz bez względu na miejsce, w którym się znajdujesz… Na szczęście znalazło się kilkoro ludzi, którzy nie uznali tego za niemożliwe.

6. Nigdy nie przestawaj robić tego, co należy zrobić
– urodziłeś się, by mieć sukces. Jednak, aby odnieść sukces trzeba go zaplanować, przygotować się, spodziewać się i pracować na niego dzień za dniem.

7. Nigdy nie przestawaj walczyć
– po każdej walce, którą odbyłeś w przeszłości, stajesz się silniejszy oraz bardziej pewny, że pokonasz kolejne przeszkody. Zaś walka, z którą borykasz się dzisiaj, przygotowuje cię do wyzwań przyszłości. To jest proces naszego wzrostu. Należy pamiętać, że nie ma żadnych błędów. Wszystkie wydarzenia są jak podróż do przodu, do celu. Nieważne jak mogą być przykre, są to konieczne kroki, aby dowiedzieć się, co ci jest niezbędne, aby dotrzeć do miejsca, w którym pragniesz być.

8. Nigdy nie przestawaj popełniać błędów
– robienie błędów jest znacznie bardziej produktywne niż nie zrobienie niczego. Ze swoich błędów uczysz się wielkich rzeczy, niż z unikania lub zaprzeczania im. Bez względu na to, jak wielki błąd zrobiłeś, w końcu przychodzi czas, kiedy trzeba przestać o tym myśleć i ich dalej. Nie żałuj niczego w życiu – to tylko lekcje, którą pokazują drogę do przodu.

9. Nigdy nie przestawaj próbować
– najsilniejszymi i najwybitniejszymi ludźmi nie są ci, którzy zawsze wygrywają, ale ci, którzy nie rezygnują, nawet jak coś stracą. Możesz myśleć, że jesteś niewystarczająco dobry, ale będziesz zaskoczony z wyników, jeśli będziesz próbował. Określa nas to, jak potrafimy się podnieść po upadku. Wszystko co musisz zrobić na koniec dnia, aby wygrać, to spróbować jeszcze raz się podnieść.

10. Nigdy nie przestawaj dokonywać najlepszego
– kiedy coś stracisz, nie myśl o tym jak o stracie, ale jako o darze, który rozjaśnia drogę, która była przeznaczona dla ciebie.

11. Nigdy nie przestawaj ignorować pesymistów
– gdy ktoś podważa twoje marzenia, przewiduje twój los, albo krytykuje ciebie w jakikolwiek sposób, pamiętaj, że opowiada ci swoją historię, nie twoją.

12. Nigdy nie przestawaj robić małych kroków do przodu
– w momencie, gdy poddajesz się, wygrywa ktoś inny. Dlatego nie poddawaj się. Nawet mały krok pozwoli ci iść do przodu.

13. Nigdy nie przestawaj dawać sobie szansy, aby wznieść się na nowe wyżyny
– nigdy nie będziesz w stanie latać, jeśli będziesz trzymał się ziemi. Zatem szanuj siebie na tyle, aby odejść od tego, co nie pozwala ci wzrastać. Lataj i odkrywaj nowe terytoria.

14. Nigdy nie przestawaj się uśmiechać
– kiedy przestajesz się uśmiechać, możesz się pośliznąć. Bądź zatem zdeterminowany, aby być radosnym i szczęśliwym w każdej sytuacji, w jakiej możesz się znaleźć. W końcu uświadomisz sobie, że większa część twojego szczęścia lub nieszczęścia zależy nie od konkretnych okoliczności, ale od postawy i poglądów.

15. Nigdy nie przestawaj myśleć pozytywnie
– myśli mają siłę. Tworzą i niszczą. Myśli są wszystkim co możliwe i niemożliwe. Rozejrzyj się wokół, a zobaczysz, że prawie całe życie zostało zrodzone z myśli. Pamiętaj o tym i zasadź swoje nasiona odpowiednio. Możesz zmienić swoje myślenie w każdej chwili. Więc śmiało – zmień je teraz.

16. Nigdy nie przestawaj śmiać się z siebie i ze swoich życiowych sytuacji
– wszystkie nieszczęścia mają swoje korzenie w użalaniu się nad sobą, a użalanie się nad sobą jest zakorzenione w zbyt poważnym pojmowaniu życia. Jeśli wszystko będziesz traktował zbyt poważnie, będziesz bał się zrobić kolejny, nowy krok. Rozluźnij się i zacznij się śmiać – zwłaszcza, gdy coś nie idzie zgodnie z planem. Ludzie z poczuciem humoru mają lepsze życie. Dorośniesz pierwszego dnia, podczas którego zaczniesz prawdziwie śmiać się z siebie i okoliczności.

17. Nigdy nie przestawaj doceniać życia, które teraz masz
– przestań się śpieszyć. Oddychaj. Bądź tam, gdzie jesteś. Jesteś w tym miejscu, w którym masz być w tej chwili. Każde doświadczenie i krok jest konieczny.

18. Nigdy nie przestawaj cieszyć się z małych codziennych radości
– zwróć uwagę na to, co kochasz, a nie na to, czego nienawidzisz. Uśmiechaj się więcej. Szczęściem jest umiejętność zadowolenia z małych rzeczy, podczas podążania za tymi dużymi.

19. Nigdy nie przestawaj być dobrym
– jak sprawić, aby inni czuli się przy tobie komfortowo, aby dobrze o tobie mówili? Po prostu należy traktować ich dobrze. Dobroć i życzliwość są darem, na jaki możesz sobie zawsze pozwolić, aby dać.

20. Nigdy nie przestawaj dawać
– ćwicz swoje talenty w dawaniu. Zawsze możesz dawać. Nawet, kiedy jesteś zmęczony lub biedny. Jeśli znudzi ci się dawanie, pamiętaj  o tych ludziach, którzy nie mogą robić tego, czego pragną. Pomyśl o tym, co skłonni byliby oni dać za umiejętności, które ty teraz masz.  Najprostszy twój dar wezmą za rzecz oczywistą. I będą dążyć, aby się podnieść. Są także inni ludzie, którzy potrafią dawać i którzy w pewnym momencie zrobią to samo dla ciebie.

21. Nigdy nie przestawaj dawać drugiej szansy ludziom
– to niemożliwe, aby znaleźć kogoś, kto nigdy nas nie skrzywdzi, więc czasami warto dać drugą szansę. Pamiętaj, że bez odrobiony bólu nie można poczuć prawdziwej radości.

22. Nigdy nie przestawaj robić małych rzeczy dla własnego szczęścia
– pamiętaj, że szczęście pochodzi z własnych wyborów i działań. Chyba nie znajdzie się nikt, kto powie, że szczęście jest najlepszym sposobem, aby się smucić.

23. Nigdy nie przestawaj otwierać swojego umysłu na nowe perspektywy
– Nie nienawidź tego, czego nie rozumiesz. Daj kolejną szansę. Twój umysł jest jak spadochron: nie zadziała, jeśli nie jest otwarty.

24. Nigdy nie przestawaj się rozwijać
– jeśli podoba ci się coś w jednym miejscu, w jednym czasie, nie oznacza to, że zawsze ci się to będzie podobało. Możesz zmienić zdanie. Nie musisz udawać, że nadal lubisz coś bazując tylko na tym, kim byłeś kiedyś. Bycie szczerze lojalnym wobec siebie samego, to możliwość pozwolenia sobie na zmiany. Jedyną pewną rzeczą jest fakt, że nic nie jest pewne. Uświadomienie sobie tego powoduje, że zaczynasz wzrastać. Stagnacja i tkwienie w starym sposobie myślenia powoduje, że się nie rozwijasz.

25. Nigdy nie przestawaj pisać swojej historii na swój własny sposób
– pisząc historię swojego życia nigdy, przenigdy, nie pozwól, żeby ktoś inny trzymał pióro. Codziennie dokonuj świadomych wyborów i działaj zgodnie ze swoimi wartościami i ambicjami. Sposób, a jaki żyjesz każdego dnia jest zdaniem w historii twojego życia. Każdego dnia możesz dokonać wyboru co do tego, czy zdanie kończy się kropką, znakiem zapytania czy wykrzyknikiem.

WYRÓB JEST TWÓJ…

Jak uważasz, co należy jeszcze dodać do listy? Czy jest jakaś jedna rzecz, której nie należy przestawać robić codziennie dla siebie? A możesz masz inne przemyślenia? Pozostaw komentarz – Twoje zdanie jest dla mnie bardzo ważne.

Please publish modules in offcanvas position.