Blog

Wiadomości blogowe

6 rzeczy ktorych szczesliwi ludzie nigdy nie robia

6 rzeczy, których szczęśliwi ludzie nigdy nie robią

Szczęśliwi ludzie robią wiele rzeczy. Spędzają razem czas wyrażając wdzięczność, kultywują optymizm, uprawiają życzliwość, pielęgnują relacje pełne miłości, zobowiązują się do konstruktywnych celów, delektują małymi życiowymi przyjemnościami, i tak dalej i tak dalej.

Ale szczęśliwi ludzie nigdy nie…

 

1. Nigdy nie zazdroszczą innym

Zapomnij o tym, co robią inni. Przestań się skupiać na tym, gdzie oni są i co mają. Nikt nie ma lepszego życia niż ty, bo nikt nie może go zrobić lepiej niż ty. Idziesz własną drogą. Czasami powodem, dla którego zmagamy się z brakiem poczucia bezpieczeństwa, jest fakt, że porównujemy nasze okoliczności do innych. Słuchamy zgiełku świata, a nie siebie. Więc przestań porównywać! Naucz się ignorować rozpraszających. Słuchać własnego głosu wewnętrznego. Pilnować swoich spraw.

Zachowaj swoje najlepsze marzenia i swoje największe cele blisko serca i poświęcić im czas każdego dnia. Nie bój się iść sam. I nie bój się nimi cieszyć. Nie pozwól nikomu i niczemu – ignorancji, dramatom, czy negatywnym zdarzeniom i osobom,  powstrzymać cię od bycia najlepszym, jakim tylko możesz być. Rób to, co czujesz w swoim sercu, że jest dobre dla ciebie. Bo kiedy twoje myśli skupiają się na pracy i w pokoju wewnątrz ciebie, prawie nic cię nie zachwieje.

 

2. Nie szukają swojej własnej wartości u innych

Kiedy jesteś zadowolony z bycia sobą, bez ciągłego porównywania siebie z innymi, każdy będzie cię szanować. I co ważniejsze – ty będziesz szanować siebie. Czy pozwalasz, żeby inni definiowali ciebie? Co byś zrobił inaczej, gdybyś wiedział, nikt nie będzie cię osądzać?

Prawdę mówiąc, nikt nie ma prawa cię osądzać. Ludzie być może słyszeli twoją historię, a może myślą, że cię znają, ale nie mogą czuć tego, co ty. Oni nie żyją twoim życiem. Więc zapomnij, co myślą i mówią o tobie. Skup się na tym, jak myślisz o sobie i zachowaj swoją drogę życia.

Ci, którzy cię akceptują, są twoim przyjaciółmi. Tych, którzy nie – są twoimi nauczycielami. Jeżeli ktoś ci coś mówi i to jest prawda, to nie jest twój problem, bo to jest prawdą. Jeżeli ktoś ci coś mówi i to nie jest prawda, to także nie jest twój problem, bo to nie jest prawdą. Tak czy inaczej, jakkolwiek oni cię nazywają nie jest to twoim problemem. To, w jaki sposób inni nazywają ciebie jest ich problemem…

Tylko to jak nazywasz siebie i kim zdecydowałeś się być jest twoim problemem.

 

3. Nigdy nie polegają na opinii innych ludzi, żeby być szczęśliwymi

Nieszczęście polega na tym co znajduje się między tym, co mamy teraz i co myślimy, a tym czego potrzebujemy. Ale prawdą jest, że nie trzeba nic więcej, aby być zadowolonym z tego, co już mamy. Nie potrzebujemy zgody nikogo innego, aby być szczęśliwym. Twoje życie jest wspaniałe nie dlatego, że ktoś mówi, że jest, lub dlatego, że kupiłeś coś nowego, ale z powodu twojego wyboru, aby je takim zobaczyć. Pamiętaj, żeby nigdy nie stać się zakładnikiem własnego szczęścia. Zawsze tylko od ciebie zależy wybór, aby żyć i doświadczać.

Jak najszybciej przestań obciążać innych odpowiedzialnością za swoje szczęście. Szczęście zależy od ciebie. Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to nie jest wina kogoś innego. Weź pełną odpowiedzialność za własne nieszczęścia i poszukaj w nich możliwości, by być bardziej zadowolonym. Przestań wciąż szukać przyczyny i warunków, które sprawią, że możesz być szczęśliwy. Szczęście jest wyborem. Wystarczy wybrać, aby docenić to, co jest wokół Ciebie w tej chwili, a odpowiednie warunki zaczną same się tworzyć, abyś mógł być szczęśliwy.

Większa część twojego szczęścia lub nieszczęścia zależy wyłącznie od perspektywy, z której patrzysz, a nie od  twojej sytuacji. Nawet jeśli rzeczy teraz nie są doskonałe, pomyśl, że całe piękno nadal znajduje wokół ciebie. Dobry powód do uśmiechu jest zawsze – wystarczy tylko jedna pozytywna myśl, żeby dany moment był naznaczony szczęściem. Wybór zależy od ciebie.

 

4. Nie chowają uraz

Niech dziś będzie dzień, kiedy zatrzymasz swoje duchy w przeszłości. To, co wydarzyło się w przeszłości jest tylko jednym rozdziałem w twojej historii. Nie musisz zamykać książki, po prostu odwróć stronę.

Uczucie bólu jest wyłącznie naszą decyzją, a nie innych. Ból jest normalnym doświadczeniem, które jednak czasami trwa zbyt długo. Przeżywanie w kółko tego samego nieszczęścia zatrzymuje nas w miejscu, wyzwala niechęć do działania, dlatego lepiej jest wyznaczyć w końcu czas, kiedy pozwolimy mu odejść.

Przebaczenie jest lekarstwem. Pozwala ono skupić się na przyszłości, bez ciągłego tkwienia w przeszłości. Musimy zapomnieć o wszystkim złym, co wydarzyło się kiedyś, aby móc zrozumieć nieskończony potencjał tego, co przed nami. Można wyleczyć rany bez przebaczenia, ale nie osiągniemy bez niego wzrostu osobowości. Przebaczenie nie jest jednoznaczne z wymazywaniem przeszłości czy zapominaniem o tym, co się stało. Przebaczenie oznacza pozwolenie sobie, aby urazy i ból odeszły. Naszym wyborem jest, aby ból i nieszczęście były incydentami, z których wyniesiemy lekcję na przyszłość.

 

5. Nie pozwalają sobie długo tkwić w negatywnych warunkach

Nie można dokonać pozytywnych wyborów na resztę swojego życia bez środowiska, które sprawia, że ​​wybory te są proste, naturalne i przyjemne. Należy zatem chronić ducha i swój potencjał od zanieczyszczeń poprzez ograniczenie czasu spędzanego z negatywnymi ludźmi i środowiskami, w których żyją.

Gdy inni ludzie zapraszają ciebie do działania jak ofiara, żebyś razem z nimi zrzędził i jęczał o tym jak życie jest niesprawiedliwe, złóż im kondolencje i odejdź. Jeżeli dołączysz do tej gry negatywności, zawsze przegrasz. 

Nawet, gdy jesteś sam, stwórz dla siebie pozytywną przestrzeń mentalną. Postaw sobie za punkt honoru, aby porzucić wszelkie myśli, które sprawiają, że czujesz się źle. Oddal te myśli, które cię niepokoją i zobacz, jak to zmienia twoje życie. Nie musisz mieć negatywnych myśli. One wszystkie są kłamstwem. One niczego nie rozwiązują. Pamiętaj, że fałszem jest stwierdzenie, że cierpi się bez powodu. 

 

6. Nie odrzucają prawdy

Śmiertelną pułapką jest, gdy spędzamy nasze życie ucząc się, jak kłamać, ponieważ w końcu te kłamstwa zakorzeniają się tak silnie w naszych umysłach, że stają się naszą własną prawdą, którą widzimy, mówimy i żyjemy. Kłamstwo przychodzi z wielką łatwością, więc jeśli odrzucisz prawdę, będziesz żył w kłamstwie, które każdego dnia będzie nawiedzało twoje myśli. Po prostu nie można uciec od prawdy, przesuwając nieuczciwość z jednego miejsca do drugiego.

Zatem, nie daj się złamać. Nie pielęgnuj kłamstwa. Nie staraj się ukrywać prawdy za oszustwem. Nie zmieniaj swojej duszy według mody i tego co jest popularne. Nie twórz fałszywych wyjaśnień czy usprawiedliwień. To wymaga odwagi i siły, by przyznać się do prawdy, ale jest to jedyny sposób, żeby naprawdę żyć. Zaakceptuj w pełni to, co jest i żyj możliwościami, które są przed tobą.

 

TERAZ TWOJA KOLEJ…

Co jeszcze należy dodać do listy? Czy znajduje się coś, czego nie powinniśmy robić, jeśli chcemy być szczęśliwi? Podziel się swoimi przemyśleniami i zostaw komentarz poniżej.

Please publish modules in offcanvas position.